Akuzohet se ngacmoi një vajzë në spital, dënohet kirurgu shqiptar

0
163

Një kirug 40-vjeçar me origjinë nga Shqipëria është dënuar nga Gjykata e Monzës në Itali,pasi ndaj tij rëndon akuza e ngacmimit seksual.

Shqiptari me iniciale G.R është gjykuar për ngjarjen e ndodhur në vitin 2019, kur një vajzë po shoqëronte të dashurin e saj në urgjencë. Ngjarja ka ndodhur në klinikën ‘Zucchi’ ku në atë kohë punonte mjeku.

Sipas prokurorit të Monzës, vajza kishte shoqëruar në urgjencë të dashurin e saj, i cili kishte dhimbje fyti. Në pritje, e reja e kishte pyetur mjekun se ku mund të shkonte për të pirë duhan dhe ai e kishte shoqëruar në një dhomë, ku duke biseduar i kishte prekur kërthizën.

E reja ia ka treguar episodin të dashurit të saj dhe, para se të dilnin nga urgjenca, kanë shkuar te mjeku, duke e fyer dhe duke regjistruar bisedën në të cilën ai e mohonte ngacmimin. Denoncimi është bërë nga e reja, e cila nuk ka marrë pjesë në një proces civil për kompensimin e dëmit, por ka konfirmuar akuzat në gjykim.

I akuzuari pohoi se nuk lejohej pirja e duhanit brenda në klinikë dhe vajza ishte kapur duke bërë një gjë të tillë dhe kishte kërkuar të largohej.

Shkruaj nje koment