Alfred Peza zgjidhet drejtor i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar

0
128

Alfred Peza është zgjedhur drejtor i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar. Këshilli Drejtues ka votuar me votim të fshehtë në mbledhjen e mbajtur ditën e sotme.

Në garë për marrjen e këtij posti ishin 4 kandidatë, Alfred Peza, Laureta Roshi, Enrik Mehmeti dhe Helidon Haliti, ky i fundit u tërhoq nga gara për shkak të problemeve shëndetësore

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here