Ambasada amerikane uron shqiptarët për Krishtlindje: Vullneti i mirë na ndriçoftë gjatë vitit të ri!

0
21

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë përmes një postimi në median sociale Facebook ka uruar besimtarët me rastin e Krishtlindjeve.

“Gëzuar Krishtlindjet! Ju urojmë gëzim dhe paqe në këtë sezon festash. Nga të gjithë ne këtu në Ambasadën e SHBA në Tiranë”, shkruhet në urim.

Poashtu vet ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka uruar besimtarët katolikë për Krishtlindjet.

Përmes një urimi në gjuhën shqipe, diplomatja amerikane ka uruar që vullneti i mirë ndriçoftë gjatë vitit të ri.

Gëzuar Krishtlindjet! Merry Christmas! Gëzimi dhe vullneti i mirë i Krishtlindjeve na ndriçoftë gjatë vitit të ri!”, shkruan Yuri Kim.

Shkruaj nje koment