Ambasadorja Yuri Kim uron shqiptarët: Të shikojmë për një vit plot mundësi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka uruar shqiptarët për vitin e ri 2021.

Me anë të një postimi në Twitter, Kim thotë se duhet të presim me padurim me një vit më të lumtur dhe plot mundësi.

‘Gëzuar Vitin e Ri – Gëzuar 2021! Le të presim me padurim një vit të ri më të dashur, më të lumtur dhe plot mundësi!’, shkruan Yuri Kim.

Mbrëmjen e djeshme, ambasada e SHBA-së në Tiranë ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e ndërrimit të viteve.

Përmes një postimi në Twitter, ambasada shkroi se shpreson që vitin e ardhshëm të forcohet miqësia mes dy vendeve ndërsa do të festohet edhe 30-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve mes dy shteteve.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment