AMNISTIA FISKALE, PROJEKT PËR KLANET MAFIOZE, BERISHA: LARJE GJIGANTE E PARAVE TË KRIMIT NGA E GJITHË BOTA

0
95

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, e cilëson nismën e qeverisë për miratimin e amnistisë fiskale, një projekt që u shërben vetëm klaneve mafioze pranë Ramës dhe që përmes saj synohet pastrimi i parave të krimit. Ai paralajmëroi se Partia Demokratike do votojë kundër këtij projekti në Kuvend.

Shkruaj nje koment