AMP arreston tre efektivë policie për korrupsion dhe ‘shpërdorim detyre’

0
30

Vihen në pranga tre efektivë policie nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, si të dyshuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Mësohet së në Vlorë janë arrestuar dy efektivë të forcave Shqiponja, inspektori me iniciale E. SH. dhe inspektori me iniciale G. N., pasi dy

shohen për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Ndërsa në Fier është AMP ka bërë ndalimin e Oficerit të policisë me iniciale K.Ç., me detyrë Trup Shërbimi i Trafikut Interurban, i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Korrupsion pasiv” dhe “Shpërdorim detyre”.

Shkruaj nje koment