Arrest me burg per Fred Belerin

0
128

“Arrest në burg” është masa e caktuar nga Gjykata e Vlorës për Alfred Belerin, kandidati i koalicionit bashkë fitojmë për Bashkinë e Himarës. Gjithashtu, dosja në ngarkim të tij i kaloi për kompetencë hetimet Prokurorisë së Posaçme, ndërsa sipas avokatit Geni Gjyzari, vendimi është i gabuar dhe se provat e prokurorisë janë të montuara.

Shkruaj nje koment