Arrestohet ne Memaliaj per mashtrim

0
193
Nga shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj u bë kapja dhe ndalimi i shtetases në kërkim: – Albana K, 45 vjeçe, banuese në fshatin Iliras, Memaliaj. Ndalimi i kësaj shtetaseje u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë me vendimin Nr.961, datë 31.05.2018, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në Burg”, për veprën penale “Mashtrimi”, neni 143/2 i Kodit Penal. Kjo shtetase u shoqërua nga shërbimet e Policisë së Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë për veprime të mëtejshme. 

Shkruaj nje koment