Australia e pret Vitin e Ri 2022 me një spektakël fishekzjarrësh

0
12

Viti i Ri 2022 ka mbërritur tashmë në disa vende të botës.

 Ne Australi, ndërsa ora shënonte 00.00, një panoramë magjike zbardhi qiellin e Sidneit.

Është kulmi i verës në Australi dhe shikuesit shijojnë fishekzjarrët në nxehtësinë 26 gradë Celsius.

 Edhe pse ditët e fundit Australia ka qenë në masa të rrepta për të parandaluar përhapjen e Koronaviusi, ishte vetë kryeministri i vendit ai që i beri thirrje qytetarëve të dalin dhe të shijojnë spektaklin nga afër.

 Shumë vende të botës kanë anuluar hedhjen e fishekzjarrëve, apo dhe festimet në sheshe.

 Athina, Roma, Berlini, Londra, Parisi, Dubai e Chicago nuk do të zhvillojnë aktivitetet për të shmangur grumbullimet.

Shkruaj nje koment