Balliu: Emergjenca e mbetjeve në Vlorë, peng i korrupsionit i qeverisjes ‘Rama’

0
115

Shefi Organizativ i PD-së Klevi Balliu ka denoncuar skandalin me djegien e mbetjeve në Vlorë, ku sipas tij kjo emergjencë është peng i korrupsionit të qeverisjes së Edi Ramës.

Ai shton se Partia Demokratike u bën thirrje qytetarëve të Vlorës të ngrihen për mirëqenien e tyre dhe të demonstrojnë mospajtim dhe mosbindje me këtë masakër mjedisore, që u kushton jo vetëm paratë e taksave, por edhe shëndetin e pleqve dhe fëmijëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here