BALLKANI I HAPUR ME “MIELL” NGA RUSIA/ SAMITI NË OHËR, I PRANISHËM DHE ALEKS SOROS

0
61

Në Ohër po zhvillohet Samiti i Ballkanit të Hapur pjesë e të cili është bërë edhe Mali i Zi në rolin e vëzhguesit, por edhe zyrtaret Oliver Varheli dhe Gabriel Eskobar. Kryeministri Edi Rama tha se nisma mbajti të hapur furnizimin e rajonit me miell nga Rusia, në kushtet e krizës në Ukrainë. Në këtë takim nuk mungoi as djali i Xhorxh Soros, Aleks Soros.

Shkruaj nje koment