Banorët e Suhës i çojnë “selam” Ramës

0
242

Banoret e fshatit Suhe pjese e Bashkise Libohove, “pershendesin” ne nje menyre ideale kryeministrin Edi Rama.

Ata kane formuar nje mozaik guresh ne thellesite e ceketa te lumit te fshatit parrullen e famshme te opozites dhe gjithe shqiptareve “Rama Ik”. Iniciativa ka qene teresisht spontane nga banore te fshatit kryesisht te rinjve qe vijne nga emigracioni. Nisur ngagjendja aspak pozitive qe mbizoteron ne kete pjese te vendit ashtu si ne te gjithe Shqiperine, te rinjte e Suhes, nuk e kane kursyer parrullen qe e kane “pagezuar” jo rastesisht ne rrjedhen e lumit ne vendin e quajtur “Kandal”.

Rama Ik eshte formuar nga gure me diameter perafersisht te barabarte mbi priten e lumit ku dikur ishte ndertuar nga ish Ndermarrja e Bonifikimit.

Urrejtja ndaj Edi Rames edhe ne kete pjese te Gjirokastres, u reflektua edhe ne votimet moniste te 30 qershorit, ku kryetarja e Bashkise Luiza Mandi, u votua nga 6% e zgjedhesve dhe keta, pjestare te administrates.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here