Barazim ne Durres, nje pike e vlefshme per Luftetarin

0
146

Barazim i ”bardhe” pa gola ne Durres midis Teuta-Luftetari dhe nje pike shume e vlefshme per gjirokastritet. Nga menyra se si u zhvillua loja, ky rezultat perkoi plotesisht me barazimin. Per durrsaket ishte nje pike e vlefshme per synimet e europes, ndersa gjirokastritet morren nje pike aq shume te nevojshme per mbijetesen. Pjesa e pare ishte me raste nga te dyja ekipet, por qe nuk u konkretizuan si nga miqte e Luftetarit, ku me anen e Rapos mund te kalonin ne avantazh, ashtu edhe nga vendasit e Teutes, qe ishin disi me kerkues. Pjesa e dyte ishte fotokopje e se pares ne luften sportive dhe raste te humbura. Gjithsesi takimi u mbyll ne barazim duke lene te kenaqur te dyja ekipet. Pas javes se 32 Luftetari gjendet ne vendin e 8 me 40 pike, aq sa ka edhe Tirana e vendit te 7, por me golavarazh me te mire se gjirokastritet. Javen e ardhshme Luftetari do te prese ne fushen e vet Kukesin e vendit te dyte.

Shkruaj nje koment