Basha takon ministrin e Jashtëm të MV: Folëm për sfidat aktuale, krah për krah drejt BE-së

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmanin.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu Basha thotë se në takim u diskutua për marrëdhëniet mes dy vendeve, bashkëpunimin për integrimit europian dhe sfidat aktuale.

Ky i fundit shtoi se së shpejti Shqipëria dhe Maqedonia e Veritu do të ecin së bashku drejt anëtarësimit të sigurt në BE.

“Për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve tona, dhe bashkëpunimi ëpr integrimin, sfidat aktuale për pandeminë dhe domosdoshmëri për forcimin e bashkëpunimit, me synim mirqënien, punësimin, zhvillimin ekonomik.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment