Basha:Denoj dhunen ndaj Berishes, tregues i nje vendi pa drejtesi dhe liri, te hetohet

0
124

Edhe pse prej me se nje vit kundershtare brenda partise, Lulzim Basha e ka denuar sulmin ndaj Sali Berishes sot ne bulevard gjate protestes se opozites. Basha shkruan se ngjarja duhet te hetohet dhe te zbardhet plotesisht dhe se dhuna nuk mund te jete kurre zgjidhje. “Denoj ashpersisht sulmin fizik ndaj z.Berisha. Kjo ngjarje duhet te hetohet dhe te zbardhet plotesisht. Dhuna nuk mund te jete kurre zgjidhje. Ajo eshte vetem tregues i nje vendi pa zgjedhje te lira, pa drejtesi, pa demokraci dhe me korrupsion te pandeshkuar”, thote Lulzim Basha.

Shkruaj nje koment