Bashkia “shtetrrethim” 18 orë në Pazar

0
253

Në kuadrin e veprimeve të papërgjegjshme të Bashkisë së Gjirokastrës dhe kryetares, kjo e fundit ka komunikuar (si gjithmonë) përmes rrjetit social Facebook, ku lajmëron qytetarët për bllokimin e lëvizjeve të automjeteve prej orës 18:00 të ditës së sotme ( e shtunë) e deri mesditën e nesërme ( e dielë). Kjo justifikohet me rastin e ceremonisë prezantuese të projektit restaurues të Pazarit Karakteristik. Nuk dihet se cfarë ceremonie  dhe nuk është mësuar për mediat lokale pavarësisht se ato janë të kontrolluara pa përjashtim nga vetë Bashkia dhe LSI.

 

Shkruaj nje koment