Bejko: Berisha e Meta kartë e djegur, po mbajnë regjimin e Ramës gjallë

0
131

Pedagogu Rolando Bejko është shprehur se PD është e ndarë dhe kjo jo vetëm për shkak të zgjedhjeve lokale. Në një intervistë për Euronews Albania, Bejko theksoi se për Sali Berisha e ndau PD me dhunë.

“Ne jemi të ndarë jo vetëm për çështjen e zgjedhjeve lokale. Unë nuk jam për bashkim sepse ne na ndajnë aty gjëra kryesore. Problemi është aty është Berishizmi gjallë . E ndau PD me dhunë. Krijoi lëvizjen e tij të Foltores, që vetëm Rithemelim nuk është.

Ne na godasin për të goditur Ramën, imagjino ca opozita bëhet aty. Qëllimi i tyre është të jenë të parët në opozitë. U bënë bashkë me Metën dhe janë dy karta morale të djegura”- theksoi Bejko.

Më tej ai theksoi se regjimin e Edi Ramës e mban gjallë Sali Berisha dhe Ilir Meta.“Regjimi i Edi Ramës duhet të ik një orë e më par , po kush e mban regjimin e Rmës në pushtet , e mban Berisha e Meta, sa kohë të jenë ata aty Rama do të jetë në pushtet. Në momentin që do ik Berisha e Meta, në atë moment fillon diskutimi për largimin e Ramës”- tha ai.

Shkruaj nje koment