Belinda Balluku: Edhe unë e ndjej rritjen e çmimeve, pazaret i bëj vetë

0
55

Ministrja e Energjitikës, Belinda Balluku është shprehur sot në një intervistë se pazaret i bën vetë, dhe edhe ajo i ndjen rritjen e çmimeve si çdo qytetar tjetër.“Jam qytetare si gjithë të tjerët. I bëj vetë pazaret ndaj ka rritje çmimesh që ka ardhur edhe para se të vinte lufta, me rikthimin e pandemisë. Pas një 2-vjeçari me lindja të fjetura prodhimi u kërkuar të plotësonin mungesën. Rritjen e ndjen çdo qytetar dhe si ata edhe unë.” – u përgjigj Belinda Balluku në emisionin “Kjo Javë” pasditen e sotme.

Shkruaj nje koment