Bëni opozitë sa çereku i Berishës dhe kërkoni hapur vendin e Bashës në krye të PD…

0
93

Nga Basir Collaku

“Sherr” ne PD per te rrezuar Bashen, si te ike, kur te ike, me ke do te ike, duke percjelle optimizem te thekur opozitar..!!
Pyesni nganjehere se si do te fitoje, kur do te fitoje dhe me ke do te fitoje. Sepse, duhet alternative kush do ta çoje PD dhe opoziten ne rrezimin e Rames?! Mos jane flirtuesit e Rames udheheqesit e fshehte te PD? Mos jane ata qe per 28 vjet vetem kane qeverisur PD dhe jane edhe humbes edhe perfitues? Nuk duhen bindur emisionet televizive, duhen bindur shqiptaret, se Rama.duhet te ike. Nese nje politikan i vjeter apo i ri ne PD ka nje alternative, projekt, qe ia votojne demokratet ai nuk ka fort nevoje per rregulla..Zerat ndryshe jane te domosdoshem e te shendetshem, por ta konsiderosh kundershtine projeksion per marreveshje eshte çehre pazari, qe mbase politikisht sjell paqe por produkti eshte anemi. Ka nga ata qe sulmojne Bashen se ka bere marreveshje me Ramen, ndersa vete nuk bejne marreveshje me Bashen, atehere dhe ata do e kene nje marreveshje te pathene diku, jo thjesht per pune inati, me teper se sa mjalti. Mire do te ishte, qe koha opozitare e harxhuar kunder Bashes me ate te konsumuar kunder Rames dhe Veliajt te mos ishte qesharake ne pakice deri ne hiç kunder Rames dhe mazhorances. Halli i PD dhe demokrateve duhet te kaperceje ate te nje kryetari, pasi gardhimi politik eshte nje dem i pakorrigjueshem deri ne zgjedhje. Raporti i DASH fliste per zullumet e qeverine se Edi Rames, dhjetera here me teper se opozitaret e pakenaqur. Ndaj PD ka nje emergjence te madhe radikalizimin e opozitarizmit. PD nuk duhet te vije ne pushtet atehere kur te votohet kunder Rames, por kur te votohet pro opozites. Per te nxitur afruar ne kohe sa me shpejt kete, PD, ata qe jane te kenaqur e te pakenaqur, te anuar dhe menjanuar, te kujtuar gabim e harruar mire, te zgjedhur rastesisht e qokesisht, te fshehur pas Berishes dhe ngrefosur para Bashes, te inatosur me ish ministrat e ish pushtetaret, te lodhur nga ata qe kane vene shishet ne rradhe per tu zene vendin, duhet korrektim i panderprere dhe nderprerje e krasitjes, marreveshje e brendshme pa iluzione te jashtme, lakmi per te forcuar shtetin dhe jo pushtetin. Nese sot Rama ende mbahet ne kembe me Tahirin, Ahmetajn, Beqajn, Gjiknurin, Veliajn, Bushatin, Sejdinin, Lelin, Kodhelin, Agaçin, Xhafen, e nje tufe drejtoresh ujqerisht, atehere eshte pak dalldi e paqarte te merresh 25 ore ne dite vetem kunder Bashes. Vetem nese, nese kriza ne ekonomi dhe drejtesi ka hapur diçka..Beni opozite sa çereku i Berishes pastaj kerkoni hapur vendin e Bashes ne krye te PD..Por, te besh buk gruri me miell misri, e te ziesh orizin me fjale, sikur nuk ngjit…

Shkruaj nje koment