Berisha: Edi Rama mashtroi edhe në 2018 për hapjen e negociatave

0
55

Me anë të një statusi në FB ,ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish për sa i përket cështjes së negociatave për Shqipërin ku ka treguar se si Edi Rama festonte vitin e kaluar hapjen e negociatave ,një mashtrim për qytetarët e Shqipërisë e ka cilësuar ish kryeministri .

” Miq, negociatat nuk u hapen as ne vitin 2016 as ne vitin 2017 dhe as ne vitin 2018!
Por ajo qe ndodhi per shkak te mosplotesimit te kushteve ato u shtuan ne 5 qe ishin ne vitin 2016, arriten ne 7 ne vitin 2018. Edvin Bllokimi nuk plotesoi asnjerin prej kushteve por deklaroi se negociatat u hapen. Edvin Mashtrimi organizoi festen e hapjes se negociatave por ato nuk u hapen!
Perkundrazi Bundestagu rriti nga 7 ne 9, de facto 10 kushte! sb “

Shkruaj nje koment