Berisha nuk vjen dot kurre ne pushtet pa ndrequr problemet me amerikanet

0
135

Nga Habjon Hasani

Ne te gjithe Evropen financimi i partive politike ka te verteta te padukshme per publikun ku hyjne ne loje interesat personale, lobimi politik dhe ai ekonomik (i oligarkeve).

Por keto jane te gjitha manovra per te ndikuar tregun ose diplomacine, pershembull lobohet X deputet/politikan francez per çeshtjen “Y” ne OKB, ose nje koorporate farmaceutike lobon nje ose disa politikane per probleme te caktuara te tregut.

Ne te gjitha keto histori lobohet pushteti e opozita per te çuar perpara çeshtje te ndryshme, por nuk ka asnje shans gjalle ne bote qe te lobohet asgjesimi i qellimit politik te gjithe opozites.

Eshte TOO MUCH.

Sali Berisha nuk vjen dot kurre ne pushtet pa ndrequr problemet me amerikanet. Kushdo qe ju thote ndryshe tall bythen me ju.

Ndaj dhe kembengul qe ky eshte kompromati me kriminal qe mund te ndodhe, eshte i pashembullt me çdo rast te ngjashem lobimi apo ndarje interesash ne Evrope.

Nuk mundet kurrsesi qe te financohet nje pengmarres i opozites; eshte instalim klike gangsteresh ne opozite me pazar gabi.

Edi Rama mund te kete aftesine te beje kedo te ndihet i kenaqur, pare nga sinori vet bravo i qofte, por shqiptaret duhet ta dine qe opozita eshte e marre peng nga nje grup banditesh qe shesin moral.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here