Berisha: Soros hartoi në Beograd me Vuçiçin, Ramën dhe Thaçin, ndarjen e Kosovës

0
238

Në Çim Peka Live, ish-kryeministri Berisha hodhi edhe njëherë akuza kundrejt Ramës dhe Thaçit të cilët në lobimin e Soros dhe mbështetjen e Vuçiçit, hartuan projektin për ndarjen e Kosovës. Berisha tha se Parlamentit Europian dhe në Kongresit Amerikan i ka kërkuar hetimin e George Soros.

‘Soros është korruptori i madh i politikanëve. Dhe unë këtë e kam denoncuar.  Unë kam bërë thirrje që Kongresi i SHBA dhe PE  të bëjnë ligje kundër Sorosit.

Është Soros ai që në Beograd hartoi projektin e ndarjes së Kosovës, që filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiç, Thaçit dhe Ramës.’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here