Bie nga kali , nje grua niset me urgjence ne spitalin e Gjirokastres

0
550

Nje grua me emrin Harula Peçi ne fshatin Prongji te Gjirokastres eshte rrezuar nga kali duke mbetur e demtuar rende. Ka qene infermieri i zones ai i cili ka kerkuar ndihmen e PMNZSH Gjirokaster pasi duheshin litar dhe barrela. Menjehere eshte nisur grupi i sherbimit per ti ardhur ne ndihme gruas e cila u dergua me ambulance ne spital per te mare ndihmen e nevojshme.

Shkruaj nje koment