Big Brother politik. Pjesa 3

0
107

Big Brother politik. Pjesa 3

  • Sali Berisha:
    Arbana, po ta deklaroj ktu në kte dhomë rrëfimi, se m’ka marrë malli shumë për Lulzim Bashën. Shuuumë. Nuk ja kam përmendur emrin kohët e fundit, prej friks se mos e lavdroj pa dashje. Iku e m’la ktu mes nji tufe budallenjsh t’nderuer. Ma morën amerikanët Arbana. E ndanë prej meje, si te ajo kanga: “Kush të ndau prej meje, kush ta prishi mendjen, të jetosh pa mue, me 44.000 plagë në zemër”. U detyrova ta shaj e ta akuzoj, se ndryshe nuk më ndiqnin mbrapa militantët. Çtu thoja unë atyre? Tu thoja siç u thashë natën e parë me 9 shtator se Luli nuk pati faj, e detyroi Amerika? N’asnji mnyr smund tua thoja ashtu, se sdo më ndiqnin pas. Sdo më ndiqnin as ata qy donin karrierë dhe mendonin se karrierën ua pati mohue Luli, kur n’t’vërtet ua mohova unë, se m’grindeshin me Lulin, nuk ma linin rehat. Tani pas nji viti e ca, jam shumë i piklluer Arbana, po ta rrëfej vetem ty në kte dhomë të nderuer. Mendoj netve t’gjata të këtij revolucioni, a thue çfarë do jetë duke ba Luli tashti qy nuk flet me mue? A thue mi ka marrë seriozisht akuzat? Se ay m’njeh. Fakti qy nuk m’ka kthye përgjigjje, tregon se e kupton qy akuzat nuk i kam seriozisht. Prandaj e due Arbana, se gjithmonë m’ka kuptuer pa folur..! Do doja t’i kërkoja falje nëse e kam lënduer.

Arbana: Por, z.Berisha, ne mund tua sjellim atje z.Basha dhe ta keni afër, mund ta bëjmë edhe atë banor të Big Brother Politik. Meqë juve ju mungon kaq shumë..!

Sali Berisha: Jo, shiko, mos guxoni të sillni ktu pengun e shitur, tradhtarin e 44 mij demokratëve. I baj thirrje Edvin Rams mos provoko Big Brotherin, mos provoko stabilitetin e shpis Big Brother, duke sjellë pengun tand ktu brenda. Do ketë pasoja t’randa nji akt i tillë, ju garantoj ju.

Shkruaj nje koment