Bjellorusia dënon me 10 vjet burg nobelistin e paqes

0
90

Në Bjellorusi, Ales Bialiatski, 60 vjeç, fitues i çmimit Nobel për Paqen, u dënua nga gjykata e Minskut me dhjetë vjet burgim për kontrabandë dhe financim të “aktiviteteve që cenojnë rëndë rendin publik”.

Këtë e ka bërë të ditur agjencia ruse e lajmeve RIA Novosti.

Shkruaj nje koment