Blushi takim tjeter ne Gjirokaster pas pak ditesh

0
300

Karikaturisti Bujar Kapexhiu i’a kushton punimin e radhës, eksodit në rritje të socialistëve nga radhët e PS, në drejtim të partisë së re të Blushit. Në karikaturën e radhës, Kapexhiu thumbon Ramën, duke treguar se një grup i madh socialistësh, po shkojnë me partinë e re të Ben Blushit. Kujtojmë se Blushi, ditë më parë, ka organizuar takime në Gjirokastër dhe Përmet, me anëtarë dhe simpatizantë të kauzës së tij politike. Ndërkaq, Blushi ka paralajmëruar një tjetër takim në Gjirokastër ditët vijuese cka do të njoftohet përmes Jugunews.net ora dhe vendi i takimit, ndërsa në takimin e para disa ditëve, asistonin edhe dy drejtorë socialistë.

Shkruaj nje koment