Bojkoti i qytetarëve e shkërdh….fasadën duke nxjerrë mbretin lakuriq

0
1561

Nga Altin Goxhaj

NJE MESAZH PER TE GJITHE, PAVARESISHT NGJYRAVE DHE SKEPTICIZMIT:
Kjo “Demokraci” e Rilindjes eshte nje fasade e Diktatures me te paimagjinueshme te nje Oligarkie per standardet europiane! Bojkoti i qytetareve e shkerdh… fasaden duke e nxjerre Mbretin Lakuriq Se kam per Ramen se ai vdes me dal lakuriq por e kam fjalen per Diktaturen qe po vret perfundimisht Atdheun tone dhe te femijeve tane!

Opozita pavaresisht se kush eshte dhe pse eshte kjo qe eshte, po i ben nje nder te jashtezakonshem shqiptareve: po ben me te afert se kurre mundesine qe shqiptaret me se fundi do te fitojne te drejten e vertete te votes, dhe nje standard baze qe ne Shqiperi te ndalojme tranzicionin vrases dhe te rithemelojme institucionin e Zgjedhjes dhe vetem mbi te mund te dalim nga humnera ku na ka shkelmuar kjo klase politike!
E vetmja rruge eshte zhveshja lakuriq e Diktatures e cila tashme do te kete vetem nje krahasim: Korene e Veriut! Dhe hapi final i Opozites qe cikli te mbyllet eshte dorezimi i cdo mandati ne nivel lokal, KQZ, AMA dhe cdo vend ku i ka mbet perfaqesimi!
Le ta kthejme Shqiperine ne ate qe eshte: ne Shqiperine Komuniste te 1990!!! Por tashme ne do te jemi me eksperiencen e deshtimit 27 vjecar!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here