Bombe ne qender te New Yorkut

0
464
Nje shperthim i fuqishem me ndodhi ne rrugen 23. Perpara nje qendre per pritjen dhe strehimin e te verberve. Pikerisht ne lagjen Chelsea ne Manhattan. te shtunen me 17 shtator rreth ores 20 30.

29 persona mbeten te plagosur nga shperthimi me bombe, dhe 24 te tjere u evakuan prej ambulancave.Sipas Kryetarit te Bashkise Bill de Blasio shperthimi me bombe ishte nje akt i qellimshem. Ai shtoi se nuk ka ende prova per ta lidhur me terorizmin nderkombetar.

Nje tjeter shperthim ndodhi ne oren 21 30 te se njejtes dite ne New Jersey. Per fat të mire ne kete rast nuk pati asnje te plagosur.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here