Burg për ata që thyejnë rregullat e karantinimit, ja çfarë thonë qytetarët gjirokastrit

Ditën e djeshme në një dalje publike kryeministri Edi Rama ka deklaruar se prej ditës së sotme do të ketë një lehtësim të masave kundër Covid-19 ndërsa do të ashpërsohen ndëshkimet për personat që do të thyejnë rregullat e karantinimit duke arritur deri në heqjen e lirisë. Lidhur me këtë vendim të kryeministrit qytetarët e Gjirokastrës kanë qenë pro dhe kundra ku nuk kanë munguar dhe përgjigjet me ironi.
Nga ana tjetër në rrugët dhe sheshet e qytetit të shumtë janë të moshuarit që ndonëse është e ndaluar kategorikisht dalja e tyre nuk e kanë zbatuar këtē të fundit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment