Burg per Fred Belerin

0
170

GJKKO ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Fredi Belerin, kryebashkiakun e ri të Himarës.

Beleri akuzohet për shit-blerje votash.

Beleri u arrestua dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit. Ai u arrestua pak pas mesnate nën shoqërinë e avokatit të tij dhe dy personave të tjerë, anëtarë të shtabit elektoral.

Arrestimi i tij solli reagime nga Greqia, e cila kërkoi lirim e menjëhershëm duke kërcënuar Shqipërinë se do të bëhej pengesë për integrimine evropian nëse nuk lirohej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here