Butrinti nuk ka nevoje per qoka. Odise Cipa denoncon teatrin e zhvilluar dje me ndeshjen ne Tepelene

0
247

Takimi Tepelena – Butrinti i zhvilluar diten e djeshme ka sjelle polemika te shumta. Sipas Odise Cipes rezultati i ndeshjes se djeshme ishte i paravendosur .

“Une gjithmone kam folur troc dhe per kete jam kritikuar por nuk mund te rri pa folur kur politika nderhyn ne sport dhe ndeshjet caktohen ne tavoline,”- shprehet Cipa.

” Ndeshja e djeshme ne Tepelene ka qene e paravendosur dhe kete ne Sarande e dinte kushdo aq sa shume tifoze qe ishin pergatitur per te ndjekur ekipin nuk kane udhetuar ne Tepelene sepse e moren vesh qe ndeshja ishte e lene.
Nje ekip i mireorganizuar dhe me organike te plote sic eshte Butrinti ashtu sic kam thene me para duhet te zhvilloj nje futboll te bukur dhe ti meritoje piket kursesi nuk mund te kerkoje lemoshe. I bej thirje miqesore profesorit tim Milto Gurma te distancohet nga keto pazare dhe ta pergatisi ekipin te luaj ne fushen e lojes. Ajo qe ndodhi ne Tepelene nuk duhet te ndodhe me ku drejtuesit politik vendosen rezultatin. Futbolli luhet ne fushe dhe jo ne tavoline”-perfundon ai.

Shkruaj nje koment