Çelja e fushatës së PD-së, Alibeaj e nis fjalimin me një minutë heshtje në kujtim të gazetarit Nebil Çika

0
101

Kryetari i komanduar i PD-së Enkelejd Alibeaj e ka nisur fjalimin e tij në çeljen e fushatës elektorale të Partisë Demokratike me 1 minute heshtje, në kujtim të gazetarit Nebil Çika i cili ndërroi jetë pak ditë më parë.

‘Kjo është një moment feste, moment feste në kohë të vështirë për ne, megjithatë jeta ka ngritjet e saj, ka edhe uljet e saj. Dua të përkujtoj një mik, një gazetar, publicist, siç është Nebil Çika, njeriu për të cilin do doja t’iu ftoja të mbanim një minutë heshtje, në kujtim dhe respekt të tij.’- tha Alibeaj.

Shkruaj nje koment