Çfarë ndodhi në Britani? Qielli bëhet rozë, banorët të tmerruar: Erdhi fundi i botës

0
197

Banorët në rajonin lindor të Kent, në Britani u zgjuan sot herët me qiellin  ngjyrë rozë. Fenomeni i pazakontë ka shqetësuar banorët e madje sipas raportimeve të mediave, shumë prej tyre janë trembur për fundin e botës.

Në një prej fotove të shumta  që qarkulluan në rrjet, qielli dukej krejtësisht i mbushur me ngjyrën e frikshme rozë, madje dhe me një pikë origjine që dukej në distancë.

Mes komenteve shkruhet: “Mendova se ishte fundi i botës, po prisja që të fillonin të zbrisnin kalorës”, ndërsa një tjetër: “Mendova se ishte personazhi Zuul i filmit Ghostbusters.”

Megjithëse shkaku i fenomenit ende nuk është vërtetuar, dyshohet se fenomeni është shkatuar prej dritave artificiale të një kompanie bujqësore që po rrit miliona domate në sera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here