Cili ishte i riu që u vetvar në fshatin Kurtëz të Buzit

0
188

Vetvarja në orët e drekës në fshatin Kurtës në Buz të Tepelenës, ka tronditur banorët e këtij fshati të vogël e të largët.

I riu që vari veten, quhej Roland Bilaj 23 vjec dhe ishte i biri i Selman Bilajt.

Ky i fundit, e gjeti të pajetë të birin e tij të varur në degën e një kumbulle në oborrin e shtëpisë.

Sipas familjarëve të të ndjerit, Rolandi kishte shfaqur shenja depresioni të cilat ishin të dukshme sidomos javët e fundit.

Problemet ekonomike dhe mungesa e shpresës, e cuan të riun 23 vjecar të kryejë vetvarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here