Covid-19/ 93 raste dhe 4 viktima në 24 orë

Në njoftimin e saj Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 4 viktima dhe 93 raste të rinj të infektuar.
Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 4 personat që kanë humbur jetën kanë qenë me sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.
Në daljet e tyre të vazhdueshme në media, ekspertët kanë kërkuar mbajtjen e maskës në ambjente të mbyllura dhe respektimin e rregullave të distancimit fizik, ndërkohë që për muajin korrik parashikoht që shifrat e infektimeve të jenë të larta.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment