Covid 19 / Mbyllet klasa ne Libohove

Inspektoriati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster i ka vene drynin klases se peste ne shkollen 9-vjecare Avni Rustemi ne Bashkine e Libohoves. Shkak eshte bere prekja e 8 nxenesve me Covid-19 . Mesohet se klasa nuk do te funksionoje per 2 jave te plota. Nderkohe mesohet se jane mbyllur edhe dy zyra tek Kadastra e Gjirokastres dhe nje zyre tek ADISA pasi jane konstatuar punonjes te prekur me Coronavirus.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment