Cristiano Ronaldo merr ofertën miliona dollarëshe për të qenë pjesë e klubit të Arabisë Saudite

0
121

Klubi i Arabisë Saudite, Al-Hilal është duke eksploruar një marrëveshje për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon. Ronaldo është një agjent i lirë pasi kontrata e tij me Manchester United u ndërpre në fillim të kësaj jave, në vazhdën e intervistës së tij me TalkTV ku ai kritikoi klubin, pronarët e tij dhe menaxherin Erik ten Hag. Sulmuesi aktualisht po luan në Kupën e Botës me Portugalinë dhe shënoi në hapjen e tyre të Kupës së Botës kundër Ganës të mërkurën.

United mori një ofertë për Ronaldon nga Arabia Saudite në verë dhe ishte i gatshëm të pranonte ofertën, vetëm që marrëveshja përfundimisht të binte. Në një intervistë për TalkTV, Ronaldo thotë se ai e refuzoi lëvizjen, e cila vlente rreth 305 milionë funte. Lajmi vjen pasi ministri i sportit i Arabisë Saudite, Princi Abdulaziz bin Turki Al-Faisal zbuloi se vendi dëshiron të sjellë Ronaldon në ligën e tij vendase – si dhe të marrë përsipër Manchester United dhe Liverpool, të cilët të dy po kërkojnë investitorë të rinj.

Shkruaj nje koment