Debati Robert Aliaj /Agim Doci kalon nё banalitet dhe fyerje,Doci :ai qё lyhen thonjtё squhet as mashkull

0
290

Robert Aliaj njё personazh karizmatik dhe shumё I pёrfolur nё mediat shqiptare  ,ai shpesh pёrballet me Kritika tё shumta pёr pamjen e tij ,pёr mёnyrёn sesi vishet apo qё lyen thonjtё.Rasti I fundit ishte pёrballja me Agim Docin pёr kёngёn dhe perormancёn e Ronela Hajatit nё Eurovizion.

I gjithё debati ka filluar nё studio,ku Doci si anёtarё jurie ka votuar pro Ronelёs dhe e ka mbёshtetur atё ,ndёrsa Aliaj ,e konsideroi kёngёn pa nivel duke e quajtur atё “pacavure”,duke bёrё qё debate tё degradojё dhe tё kalojё nё ofendime personale.

Debati:

Agim Doçi: Kënga ka 5 elementë. Gjebrea e ka vërtetuar që di të bëjë festival. Këngën Magjike se bën dot as ti as unë. Kur quhet kënga paçavure, do ti them ish mikut tim Robert Aliaj, kur del ti më thonë cfarë është ai mashkull me thonjë të lyer? Të vëmë pikën mbi i.

Robert Aliaj: Kam ndërhyrje.

Agim Doçi: Ty ta kam vënë nofkën unë, nihilist. Në studio nuk bisedoj, shpalos atë që kam përvojën. Si thotë ai pacavure?

Ylli RakipiAshtu mendon ai.

Robert AliajUnë nuk dua të futem në nivel kaq të ulët personal. Dua të kujtoj që arti është detonator dialogu. Nuk merrem me këto budallqë dhe gjëra personale. Kjo është eksperiencë artistike, e cila krijon, bëhet detonator dialogu. Është mjet që mund të bëjë ndryshime, por nuk pretendon të bëjë ndryshime politike radikale. Arti është shumë më lart, është më i thellë. Nuk po merrem me këtë fare. Nëse thashë që ka njerëz përgjegjës dhe dikush ndihet përgjegjës, do të ishte më e virtytshme të merret përgjegjësi. Do të kisha virtytin ta thoja.

Shkruaj nje koment