Del ne shitje diamanti me i madh roze

0
210

Diamanti me i madh ne bote,ne formen e dardhes dhe ne ngjyre roze te theksuar,pritet te dale ne nje ankand te Christie’s,javen e ardhshme dhe mund te shitet per shumen rekord nga 25 deri ne 35 milione dollare. Diamanti 18.18 karatesh ka qene ne pronesite e koleksionuesve aziatike per shume vite. Gjithnje e me shume koleksionuesit dhe adhuruesit e gureve te cmuar,po shfaqin interes per diamantet e rralle,sidomos per mbi 10 karat dhe te tille ne ngjyra ka shume pak ne bote.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here