Denoncimi te Berisha/Edi Rama shet parkun e Butrintit?

0
53

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e radhes te bemave te qeverise aktuale.Behet fjale per shitjen e parkut te Butrintit nga qeveria.

Statusi si meposhte :

“O burra po ikim, po te vjedhim sa me shume! Edvin Hajduti po jep edhe Butrintin PPP! Denoncohet akti i fundit korruptiv i Edvin Hajdutit. Dhenia me PPP e Butrinit! sb “Pershendetje Nje tjeter PPP po pergatitet, por kjo eshte e pa imagjinueshme, pasi behet fjale per qytetin antik te Butrintit. Ate qe nuk e beri asnje pushtues, po pergatitet ta beje qeveria Rama Dhenia me koncesion e Parkut Kombetar te Butrintit eshte akti i fundit i shitjes se identitetit dhe vlerave tona Kombetare nga kjo Qeveri. Cdo veprim per ta paraqitur si konsulte publike eshte mashtrim pasi ky vendim tashme eshte marre dhe ne funksion te tij eshte zhvilluar edhe nje takim i fshehte e kryeministrit ne ne Korfuz, ku ai ka takuar kater shtetas te huaj qe jane pjese e tryezes per “shitjen” e Butrintit”

Shkruaj nje koment