Deputeti Murrizi bën “leckë” ministren e shëndetësisë

0
144

Deputeti i PD-së, Murrizi, ka denoncuar situatën në spitalin infektiv në QSUT, ku mungojnë shishet e hemokulturës.

Sipas Murrizit, problemi aty vijon prej tre javësh tashmë ndërkohë që të sëmurët duhete të presin për gjëra elementare.

Pavarësisht se për shëndetësinë janë paguar milionë euro në koncesione, sërish aty mungojnë edhe elementët më elementarë.

Statusi i plotë në FCB i deputetit Murrizi

Nje TURP, qe mund te ndodhe vetem ne SPITALET SHQIPTARE.

Ne SPITALIN INFEKTIF te Tiranes nuk ka SHISHE per HEMOKULTUREN .

Ka tre jave qe nuk ka thote nje Doktorreshe si e zene ne “ faj”

Mungon furnizimi edhe per gjerat me elimentare.

Kjo eshte shte shendetesia qe krijuat dhe mashtroni çdo dite???

Zj Ministre a e kuptoni dot se çfare do te thote qe te mos kete nje spital qendror universitare as shishe “ per analiza gjaku” thone HALLEXHINJT???

Miliona EURO ju jepni ne menyre te TURPSHME klienteve tuaj, dhe spitalet jane SKANDAL.

Pyete njeher VILMEN Zj Manastirliu se ku mund ti gjejne pacientet keto SHISHE????

Pyet edhe ndonje MJEK, nese ke prane vetes se çfare jane shishet e HEMOKULTURES, se Ti nuk ja qellon dot se çfare jane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here