Shpërthen Lad Kosta deputeti socialist i Përmetit: Më mirë qeveri me Bashën, sesa me Metën

0
346

Koalicioni qeveritar PS-LSI duket se po kriset çdo ditë e më shumë. Prej disa ditësh, partia e Ilir Metës ka hedhur akuza të forta ndaj policisë së shtetit si dhe ndaj kryebashkiakut socialist Vangjush Dako. Në lidhje me zhvillimet e fundit, ka reaguar deputeti i PS për Qarkun e Gjirokastrës Vladimir Kosta, i cili njihet si kundërshtar ndaj aleancës me LSI. Sipas tij ndarja me Ilir Metën është e vonuar dhe se kjo duhet të kryhet sa më parë. Kosta shprehet se më mirë një qeveri PS-PD, se sa koalicioni me LSI e Ilir Metës.

 

Shkruaj nje koment