Dhimbje! Ndahet nga jeta ish futbollisti i Luftëtarit

0
57

Nje lajm shume i kobshem ka qarkulluar mengjesin e sotem ne Gjirokaster. Bashkim Gaxhaj, ish lojtari i Luftetarit ne vitet 2000, ka nderruar jete pas nje semundje te rende.

Familjaret dhe miqte e tij, kane ndare dhimbjen permes rrjeteve sociale ku ngushellojne te afermit e Gaxhajt. Mesohet se ish futbollisti 37 vjecar, prej muajsh vuante nga nje semundje e rende dhe po kurohej per t’a mundur ate. Mirepo vdekja ka qene e pameshirshme.

Bashkim Gaxhaj ka qene nje prej futbollisteve me te mire te Luftetarit deri para 10 viteve kur la karrierren sportive. Do te mbahet mend si nje djale i perkryer dhe i dashur me miqte, shoket dhe dashamiresit e futbollit. Ai la pas te shoqen me dy femije.

Jugunews.net shpeh ngushellimet familjes Gaxhaj per largimin nga jeta te njeriut te tyre te dashur.

Shkruaj nje koment