Digjet banesa ne Gjirokaster

0
61

Merr zjarr nje banese ne lagjen 11 Janari ne qytetin e Gjirokastres. Zjarri ka rene ne katin e dyte te nje pallati ne kete lagje , ne banesen e Petraq Ristit. Deri me tani zjarri ka shkaktuar deme materiale ndersa banoret kane shpetuar. Forcat zjarrefikese te Gjirokastres me ne krye kreun e kesaj drejtorie z.Pellumb Shalari po punojne per shuarjen e flakeve.
Kjo eshte banesa e dyte qe digjet ne Gjirokaster brenda 12 oreve te fundit ku ne mengjes nje banese qe i perkiste nje familjeje te komunitetit rom u perfshi nga flaket.
Ndersa mesohet se zjarrin e ka vendosur djali Amando Risti.
I ka vene zjarrin vete, duke pretenduar se prej nje jave i del gjyshi ne enderr dhe i thote digje shtepine.
Djali dyshohet se ka probleme mendore.

Shkruaj nje koment