Digjet shtepia ne Fushbardh

0
176

Nje zjarr masiv ka rene ne fshatin Fushbardhe pak minuta me pare. Flaket jane perhapur si pasoje e eres ku nje siperfaqe e konsiderueshme toke eshte djegur. Ndersa nje shtepi e vjeter e pabanuar eshte perfshire nga flaket . Ne vendngjarje kane shkuar menjehere forcat zjarrfikse me vete kreun e kesaj drejtorie Pellumb Shalari . Per shuarjen e flakeve kane nderhyre dhe banore te zones.

Shkruaj nje koment