Dita nderkombtare e romeve/ Xhemali: Jemi pa pune , pa buke , te braktisur , kerkojme te drejtat tona

Ne diten nderkombtare te romeve kreu i tyre ne Gjirokaster Vasil Xhemali ne nje prononcim per jugunews.net ka bere apel per me shume vemendje ndaj kesaj kategorie . Sipas Xhemalit romet ne qytetin e Gjirokastres jane te braktisur dhe diferencuar . Problem per ta mbetet punesimi ku sipas tij romet po vuajne per buken e gojes ku ata qe e vuajne me shume jane femijet. Ne fund Xhemali ka bere dhe nje apel instancave per me shume ndihme dhe vemendje nga ana e pushtetit vendor e qendror per ti perkrahur dhe per ti garantuar atyre nje jete normale si te gjithe qytetaret e tjere.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment