“Do të çojmë në Kanada”, 2 të rinjtë mashtrojnë 49-vjeçarin, ja sa lekë i ‘zhvatën’

0
45

Një 31-vjeçare është vënë në pranga nga policia e Tiranës pasi akuzohet se  ka përfituar 10 mijë euro përmes mashtrimit.

Në njoftimin zyrtar të policisë thuhet se është shpallur në kërkim dhe bash

këpunëtori i saj.

Të dy, akuzohen se i kanë marrë 10 mijë euro një shtetasi në Malësi të Madhe duke i premtuar se do e dërgonin në Kanada. E arrestuara është Arjana Lleshaj.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, pas kallëzimit nga një shtetas, për një rast të marrjes së parave me anë të mashtrimit, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Premtimi”, si rezultat i të cilit u bë ndalimi i shtetases A. Ll., 31 vjeçe dhe u shpall në kërkim shtetasi S. Gj., 34 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Këta dy shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se i kanë marrë shumën 10 000 euro, shtetasit B. Gj., 49 vjeç, banues në Malësi të Madhe, duke i premtuar se do ta ndihmonin atë që të shkonte në Kanada.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme”, bën me dije policia.

Shkruaj nje koment