Dosja “Buka”, SPAK merr zyrtarisht të pandehur Arben Ahmetajn

0
68

Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për dosjen e privatizimit të ish-fabrikës “Buka”, përfshirë edhe hetimet për ish-zv.kryeministrin, Arben Ahmetaj.

SPAK ka marrë zyrtarisht Ahmetajn të pandehur për çështjen dhe akuza i është komunikuar avokatit të tij.

Ahmetaj akuzohet për “shpërdorim detyre” lidhur me aferën që i ka shkaktuar shtetit një dëm prej 7 miliardë lekësh.

Shkruaj nje koment