DW, Merkel shumë pak kohë për Ramën, nuk ka hapje negociatash

0
113

Deutche Welle ka shfryrë të gjithë pompozitetin me të cilin Rama dhe Cakaj shitën takimin me kancelaren Merkel duke e raportuar si një takim të suksesshëm.

Në një postim në fb, Dw shkruan se takimi midis Merkel dhe Ramës zgjati më pak se 30 minuta.
‘Më pak se gjysmë orë kishte Merkel në takimin me Ramën para se në orën 17.00 të përshëndeste Presidentin Francez Macron. Për Shqipërinë ka shumë rëndësi celja e negociatave , por momentalisht kjo është e pasigurtë.’ shkruanm DW.
Duhet kujtuar se Merkel e ka anashkakuar plotësisht Ramën, pasi zgjodhi që para tij të takojë kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, vendi i të cilit ka më shumë gjasa të marrë celjen e negociatave.

Image

Shkruaj nje koment