Dyndje protestuesish nga Qarku Gjirokaster per ne Tirane

0
115

Qytetare te shumte nga Qarku Gjirokaster jane nisur drejt kryeqytetit per t’iu bashkuar protestes së frontit opozitar te ores 18:30, ne sheshin para godines se Kryeministrise.
Ne nje prononcim per Jugunews.net Kryetari i PD-se Gjirokaster Dasho Aliko, ka bere me dije se vetem nga Gjirokastra jane nisur rreth 700 protestues, kryesisht me furgona dhe autovetura dhe jo me autobuza si heret e tjera, per arsyen e ndalimeve dhe pengimeve te shpeshta dhe te qellimshme nga ana e policise se shtetit. Ne rang qarku jane nisur per ne Tirane mbi 1000 qytetare. Protestuesit do të mberrijne ne kryeqytet per te protestuar dhe kerkuar largimin e kryeministrit Edi Rama, per krijimin e nje qeverie tranzitore dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Shkruaj nje koment